A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Люботинський інклюзивно-ресурсний центр" Люботинської міської ради Харківської області

День ментального здоров'я

Дата: 10.10.2024 12:01
Кількість переглядів: 6

Фото без описуСьогодні відзначаємо Всесвітній день психічного здоров’я, яке було засноване Всесвітньою федерацією психічного здоров'я в далекому 1992 році. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я (далі – ВООЗ) опублікувала дані, згідно з якими кожен четвертий мешканець планети в той чи той момент свого життя має проблеми з психічним здоров’ям. Тому головною метою цього дня є привернення уваги до піклування про психічне здоров’я, допомога у вирішенні проблеми тим, хто цього потребує, покращення медичної допомоги психічно хворим та людям із залежностями.

Психічне здоров’я є невід’ємною частиною і найважливішим компонентом здоров’я. У статуті ВООЗ зазначається: "Здоров’я є станом повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутності хвороб і фізичних дефектів". Важливим наслідком цього визначення є те, що психічне здоров’я – це не тільки відсутність психічних розладів і форм інвалідності.

Психічне здоров’я – це стан благоденства, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в своє співтовариство. У цьому позитивному сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування спільноти.

✅Сократу приписують такі слова: "Не можна лікувати тіло, не лікуючи душу". Лікувати людську душу – справа тонка, кропітка і відповідальна. Тільки люди високих принципів, широкої душі і гострого розуму здатні впоратися з подібним завданням.

Коли здається, що світ густо пофарбований у сірий колір, люди йдуть до психолога з останньою надією змінити все на краще. Якщо їм зустрічається справжній майстер своєї справи, вони повертаються оновленими і знову вірять в чудеса!

У Всесвітній день психічного здоров’я бажаю вам:

• Пам'ятати про турботу та піклування про себе навіть у найскладніших ситуаціях.

• Бажаємо, аби ви мали мужність говорити про власні труднощі та переживання.

Ми знаємо, що це шалено складно. Ми також знаємо, що це не завжди є можливим. Але щоразу, коли ви відчуваєте, що це може принести користь, поділіться з іншими своїми почуттями та подіями, через які ви пройшли. Це може подарувати мужність, якої не вистачає іншим.

• Бажаємо, щоби ви використовували лише науково перевірені способи поліпшення свого психічного здоров’я. Вибір кваліфікованої психологічної допомоги – це вибір на користь вашої безпеки.

• Завжди будьте уважними до себе та розвивайте самосвідомість.

Пам’ятати про себе – це здатність помічати та аналізувати те, що відбувається всередині нас, відокремлювати емоції від фактів і обміркувати, яку функцію вони можуть виконувати. Прийняття ваших почуттів та поточної ситуації є надзвичайно важливим кроком у процесі подолання навіть найсерйозніших психічних криз.

Тож у цей день хочеться побажати стійкості, незламності, ресурсності, спокійного, мирного, благополучного життя і перемоги – особистісної, суспільної, державної!

Джерело інформації: Українська психологiчна асоцiацiя, Факультет Психології КНУ імені Тараса Шевченка

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора